Zobacz obraz źródłowy

Mamy Ambasadora eTwinning w naszej szkole!

Miło nam poinformować, iż w dniu 8 sierpnia 2018 roku nauczycielka języka angielskiego w ZPI w Kowali, pani Anna Głogowska-Frączek otrzymała tytuł Ambasadora Programu eTwinning na okres 1 września 2018 – 31 sierpnia 2019. Gratulujemy!

Krajowa Odznaka Jakości za nasz projekt.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż 24.09.2018 przyznano nam Krajową Odznakę Jakości za projekt ‘Let´s get school outdoor’. Krajowe Biuro eTwinning poinformowało, iż projekt spełnia kryteria KOJ, tzn. został zrealizowany w ciekawy sposób, oryginalnie i we współpracy z partnerami.

Krajowa Odznaka Jakości przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach projektu osiągnęła określony poziom. Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Nowe projekty eTwinning w ZPI w Kowali

W roku szkolnym 2018/19 w naszej placówce będą realizowane nowe projekty eTwinning. ZPI w Kowali będzie współpracować zarówno ze szkołami polskimi, jak również zagranicznymi. Uczniowie mogą się zaangażować w następujące przedsięwzięcia:

1.      ‘Let me show you’ – międzynarodowy projekt w języku angielskim, zrzeszający szkoły z: Armenii, Ukrainy, Grecji, Czech, Turcji i Polski. Partnerzy dzielą się informacjami dotyczącymi dziedzictwa kulturowego poszczególnych państw w dziedzinie literatury, muzyki, tradycyjnych potraw, sztuki. Koordynator projektu: Anna Głogowska-Frączek

2.      ‘Kalokagathia - healthy soul in healthy body’ - międzynarodowy projekt w języku angielskim, łączący projekt Erasmus+ z eTwinningiem. Koordynator projektu: Anna Głogowska-Frączek

3.      ‘Poprzez Niepodległą’ – projekt krajowy, współpraca polskich szkół w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Koordynator projektu: Anna Głogowska-Frączek

4.      ‘Poszukiwacze Skarbów’ – krajowy projekt dotyczący kodowania i szyfrowania. Koordynator projektu: Anna Woźniak

5.      ‘Z ozobotem przez Polskę’ - projekt krajowy. Rozwijanie zainteresowań w zakresie programowania i zwiększanie wiedzy dotyczącej podstaw kodowania oraz geografii Polski. Koordynator projektu: Anna Woźniak

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do współpracy!

Europejska Odznaka Jakości za projekt „Let’s get school outdoor”

Dnia 22 października 2018 nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Let´s get school outdoor". Oznacza to, że praca nauczycieli, uczniów i szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

W związku z tym, otrzymaliśmy certyfikat, który prezentujemy na naszej stronie internetowej. Ponadto, nasz projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.

Europejska Odznaka Jakości (EOJ) przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli tym projektom, które:

1.      W wyniku procesu selekcji zostały zaproponowane do Europejskiej Odznaki Jakości przez co najmniej jedno Biuro Kontaktowe NSS.

2.      Co najmniej dwóch partnerów otrzymało już Krajową Odznakę Jakości.

Europejskie Odznaki Jakości przyznawane są tylko raz w roku. Gratulacje!

eTwinning szkoła